Na zákazy vjezdu – kulatou bílou značku s červeným lemem „zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech“ jistě dobře znáte. Ta sice nebývá umístěna standardně na dálnicích, ale přesto se v těchto místech zákaz vjezdu vztahuje na kamiony nad 3,5 tuny v určitém období. Jestliže chcete provést zahraniční stěhování po Evropě, tedy evropských dálnicích, měli byste vědět, že v některé dny tato vozidla na dálnice nesmí. Týká se to zpravidla nedělí a svátků a někde a někdy také sobot a určitých hodin i v pátek. Proto je vcelku rozumné stěhování provést ve všední dny, abyste měli jistotu.
Léto versus zima – když se stěhujete do Finska v zimě, počítejte s možnými komplikacemi v dopravě. Silnice mohou být zaváté sněhem, zledovatělé, mohou se tu tvořit kolony a celé stěhování se výrazně zbrzdí. A naopak v létě, pokud se stěhujete do Španělska, může být průjezd Francií a Španělskem nepříjemný, pokud odchytnete tropická vedra. Ta vás mohou zastihnout již v České republice, takže vás budou provázet v Německu i ve Francii, a stěhování v tropech rozhodně není nic příjemného. Je tedy vcelku moudré přestěhovat se do Finska třeba v červnu a do Španělska a Portugalska v listopadu.
Na těžká břemena – kdo z vás není připravený přenášet těžká břemena, měl by si to raději rozmyslet a přenechat kompletní stěhování profesionálům. Stěhováci vás mohou dokonce přestěhovat na klíč a vy si pouze ohlídáte administrativní záležitosti. Administrativu za vás stěhováci nevyřeší a musíte tomu věnovat maximum svého času, protože vracet se kvůli nějaké chybě v dokladech, v nájemní smlouvě, ve smlouvách o dodávkách energií a dalších věcech, by bylo zbytečně drahé a časově náročné. Vaše stěhování zkrátka musí proběhnout „na jednu dobrou“ a není to totéž, jako když se stěhujete z Kladna do Prahy, kde se můžete na půli cestě otočit a vrátit se zpět do vzdálenosti patnácti kilometrů.