Také jste zdědili nebo za http://www.olomouc.eu/obcan/socialni-sluzby/projekt-bezbarierova-olomouc/pro-odborniky koupili krásný peršan, který je ozdobou vašeho interiéru? Perské koberce jsou nádherně tkané, s pestrými vzory, a jestliže je zkombinujete s jednobarevným, například čistě bílým nábytkem a pokojovými rostlinami, stanou se dominantou obytného prostoru.
Perské koberce jsou stejně jako všechny ostatní typy této podlahové krytiny velmi náchylné na znečištění, mohli bychom říci, že je to daň za pohodlí, měkkost, hebkost a krásu ručně nebo strojově tkaných textilií. Dokud je koberec na podlaze čistý a nezapáchá, je radost se po něm bosky procházet, usedat na něj a trávit tu i svůj volný čas, třeba s šálkem horkého čaje a s notebookem, na němž právě v Internetu vyhledáváte, kam pojedete na dovolenou. Jenže právě bosonohá chůze, anebo chůze v tenkých ponožkách či silonových punčochách je problematický faktor, který bychom neměli přehlížet.
Jestliže se po příchodu z práce nebo z nákupu vyzujete v předsíni z bot, zpravidla nepřemýšlíte nad tím, kudy povede vaše další trasa chůze po bytě, automaticky si to namíříte do kuchyně pro něco k snědku, a pak třeba do obývacího pokoje. Každý krok v obytném prostoru však znamená kontakt vašeho chodidla s podlahovou krytinou, a v případě koberce tu jde o vzájemnou interakci velice svéráznou, v podstatě do kobercových vláken utíráte svůj pot, jako kdyby to byl ručník.
A když se tento proces opakuje den co den, několik měsíců, i přesto, že koberce vysáváte vysavačem, stačí za tu dobu nasáknout vaším potem do takové míry, že začne připomínat nemytá bosá chodidla. Takové posezení je pak nepříjemné a cítit čpavý sirný zápach, to i pak nemůžete domů pozvat ani návštěvu.
Nechte tedy váš koberec vyčistit odborníky na čištění perských koberců, kteří se postarají o to, aby zmizely z jeho povrchu vyšlapané cestičky a případně různé fleky, a zároveň aby zmizel nepříjemný zápach.