Stavba betonového plotu probíhá na fotografiích nebo na propagačním videu docela jednoduše, ze záběrů můžete vypozorovat, jak dva pracovníci přenáší desky těsně nad zemí, vážou je na zavěšovací hák jeřábu nebo na popruhy od kladkostroje a pomocí této techniky je zvedají do potřebné výšky. Vzápětí zasunou desky do drážek mezi sloupky, ty na sebe dosedají přesně podle plánu a během dvaceti minut je jedno plotové pole hotové. Kdybyste stavěli stejnou délku oplocení z cihel, trvalo by vám to mnohem déle, zhruba několik hodin.
Značnou výhodou stavby betonového plotu je právě její rychlost, ve dvou lidech se pokládka panelů dá zvládnout u oplocení celé parcely (dle plošné výměry) již za několik dnů a lze říci, že nejdelší fáze stavebních prací je vykopání otvorů pro zabetonování sloupků. S mechanizací se to ale dá zvládnout za mnohonásobně kratší dobu, než u veškerých typů zdiva, protože zde se hloubí jen otvory pro sloupky v dvoumetrových rozestupech, ovšem u zdiva, kam patří kameny, tvárnice a cihly, je nutné vytvořit betonové základy po celém obvodu parcely, na něž se klade první základní řada zdícího materiálu.
Jestliže si necháte postavit betonový plot na klíč, nestaráte se o žádné dílčí záležitosti, ovšem pokud byste přece jen chtěli ušetřit a stavět oplocení svépomocí, budete muset stejně opatřit mechanizaci i s obsluhujícím personálem, a to je právě na celé stavbě to nejdražší. Nikdo vám nepřistoupí na návrh stavět plot holýma rukama, což je jednak soumarská dřina, a pak je takové počínání i nebezpečné při pádu desek na zem, které vás mohou povalit a způsobit těžká vnitřní zranění. Přenechat výstavbu oplocení není žádný ústupek a už vůbec ne ostuda, jde zkrátka o velmi těžké komponenty, a my nejsme roboti, ale lidé z masa a kostí, s velmi omezenými fyzickými možnostmi.